Kategorie

Značky Počet značek: 35

na stránku
Zobrazeno 1 – 30 z 35 položek
 • Bellroy jsou nezávislí australští designéři a řemeslníci, kteří si jednoho dne řekli: „DOST NADITÝM PENĚŽENKÁM!“ a zaměřili se na ruční výrobu kožených ultra tenkých a přesto odolných peněženek. Spojením přírodně činěné usně, ruční výroby a dokonale funkčního designu vzniká dílo, které vás bude provázet na cestě do práce, za dobrodružstvím nebo do školy.

  Bellroy si okamžitě získali srdce gentlemanů napříč celým světem, proto se s jejich peněženkami můžete potkat na australských plážích, britském venkově, v žijících metropolích Evropy a i na americkém kontinentě.

 • Jednoho dne v roce 1999 novozélandský inženýr Greig Brebner vyšel z domu v Londýně v čase největší dopravní zácpy, kdy zrovna začaly z nebe padat kapky deště. V momentě, kdy se ale mrholení proměnilo v liják, desítky deštníků mířily svými špičkami přímo do jeho obličeje. Když zafoukal vítr a jeden z deštníků se obrátil naruby, tak málem vypíchnul Greigovi obě oči.

  Do chvíle, než se Greg posadil ke kuchyňskému stolu a začal dělat první návrhy, byla konstrukce deštníků stejná již od roku 1928. Stačil jediný závan větru nebo pár měsíců používání a mohli jste ho rovnou vyhodit.

  Jakožto inženýr chtěl vytvořit deštník, který svými vlastnostmi překoná všechny ostatní. Greig se těšil na chvíli, kdy se bude moct vrátit domů a vyzkoušet svoji technologii proti silným Novozélandským větrům. Zlomí ho bouřka? Nezlomila! Tak vznikly deštníky Blunt, které jsou výherci jedné z nejprestižnějších soutěží designu Red Dot Award 2014.

 • Bond & Knight jsou nezávislí britští designéři, kteří se zaměřují na ruční výrobu unikátních tenkých a přesto pevných kožených peněženek. Spojení přírodně činěné italské usně, ruční výroby a ojedinělého vintage designu minulého století vzniká jedinečné dílo.

  Bond & Knight osobně vybírají jen tu nejkvalitnější italskou useň, ze které pak skládají peněženky. Ano, skládají… Jejich výrobky totiž neobsahují jediný šev nebo steh.

 • Braasi Industry jsou nadějní čeští návrháři a výrobci, kteří se pro svůj vývoj a výrobu inspirují pohybem moderními městy i překrásnou krajinou. Díky každodennímu cestování na kole hledají předměty, které by odpovídaly jejich životnímu stylu.

  Tak vznikly městské batohy Braasi, které jsou inspirovány praktickou a užitnou estetikou a jednoduchostí horolezeckého vybavení z osmdesátých let.

  Jejich moto "Méně je více" lze cítit ve výsledcích jejich minimalistických batohů. Díky vlastní výrobě v Praze převážně z materiálů vyrobených v České republice si hlídají jejich nezpochybnitelnou kvalitu a můžete si být jisti, že jejich batohy vydrží vzrušující cestu na kole industriálními městy i tajemnou přírodou.

 • Značka Brady Bags byla založena dvěma bratry v Birminghamu ve staré krásné Velké Británii už v roce 1887. Mezi jejich první díla patřila kožená pouzdra na zbraně, která si zamilovali lovci z celé planety a v průběhu let se jejich nabídka dokonce rozšířila o rybářské a lovecké tašky. Brady se takto stali světově proslulí jako tvůrci těch nejlepších kožených sportovních a loveckých tašek.

  Jsme hrdí, že vám můžeme nabídnout značku pánských tašek a obalů na iPhone, která dodržuje tradice, hodnoty a normy už déle než sto let. Brady nadále pokračuje v ruční tvorbě svých děl ve Walsallu v Anglii. Nejkvalitnější plátno (canvas), silné mosazné kování a anglická sedlářská useň dodávají taškám od Brady eleganci a odolnost.

  Některé nejpopulárnější modely od Brady přetrvávají už přes 30 let. Můžete tak mít jistotu, že pánské doplňky od Brady si svůj styl zachovají i nadále. Ať už jste lovec, dobrodruh, rybář, fotograf nebo milovník kvality a estetiky, Brady musí být Vaší součástí.

 • Dle legendy z ostrova Capri se roku 1380 vydala královna Johanka z Anjou na neočekávanou návštěvu. Otec z kartuziánského kláštera pro ni jako dar natrhal kytici nejkrásnějších květů z klášterní zahrady. Po třech dnech zjistil, že voda ve váze voní tajemně a půvabně a s nejlepším alchymistou umíchali parfém, který voněl po těchto květinách. Vzorky tohoto parfému se v klášteře našly v roce 1948 a zde začala historie parfémářské laboratoře Carthusia.

  Parfémy vznikají ruční výrobou a jsou plné emocí a těch nejkvalitnějších esenciálních olejů. Říká se, že s parfémy Carthusia můžete cestovat po celém světě, ale i přesto zůstávat na jednom místě. Vůně je totiž nejintenzivnější vzpomínkou.

  Carthusii je tou pravou značkou, pokud hledáte velice luxusní dárek, který je zároveň originální a vskusný. Její výrobky jsou ale natoli neodolatelné, že nějakým dárkem budete chtít obdařit i sebe.

 • Cílem francouzské značky côte&ciel je tvořit funkční designové batohy pro všechna městská dobrodružství. Jejich tašky a batohy jsou navrženy pro moderní ženy i muže tak, aby odpovídaly jejich každodenním potřebám a jsou stavěné na míru technologiím. Víra v jednoduchost a účelnost je tím, co stojí za futuristickou estetikou těchto batohů. Tato zavazadla jsou vyrobená pro progresivní, dynamické a uvědomělé lidi, kteří chtějí bořit hranice možného. I to je inspirací ke jménu značky - pobřeží a obloha. Je totiž pro všechny, kteří hledí za obzor a vidí možnosti tam, kde jiní vidí překážky. Pro ty, kdo stavějí mosty namísto zdí.

  Celý příběh začal v roce 2008 úzkou spoluprací Applu a módního návrháře Damira Domy a pokračoval založením vlastního ateliéru ve čtvrti Marais v Paříži, domově haute couture. Mezinárodní tým v sobě čítá jak produktové vývojáře, tak módní a grafické návrháře. V srdci Paříž, ale v hlavě celý svět. To jsou tvůrci ikonických batohů côte&ciel.

 • Cross, americká značka vyrábějící prémiové psací potřeby, byla založena roku 1846 v Providence ve státě Rhode Island. Na samém jejím začátku stál klenotník Richard Cross, který pak podnik předal svému synu Alonzovi. Cross stojí za vývojem a vznikem mnoha moderních psacích pomůcek, včetně předchůdců dnešních kuličkových per nebo úplně prvních stylografických per.

  Inovace a technologie ale nejsou to jediné, co drží tuto značku nad vodou už více než 170 let. Je to především smysl pro dokonalý design a touha dělat věci vždy o něco lépe než musíme. I proto se pera Cross prodávají se závazkem nejkvalitnějšího zpracování a nesrovnatelných psacích schopností.

 • Na samém začátku zakladatel značky Danny P Daniel Pitrák přemýšlel, do čeho zabalit svůj iPhone tak, aby se nepoškrábal, ale zároveň pátral po kvalitní a krásné peněžence. Když bylo jeho hledání bez úspěchu, rozhodl se vstoupit na trh s doplňky pro značku Apple a představil peněženku, do které si ale můžete dát zároveň i svůj iPhone.

  I když byli všichni přátelé z návrhu nadšeni, Daniel se do tohoto těžkého úkolu nechtěl pouštět sám a přizval si kamaráda Lukáše, architekta a designera a na konceptu začali pracovat společně.

  Najít perfektního výrobce nebylo jednoduché. Ale každá hodina, kterou strávili cestováním, vyjednáváním a samotným výběrem, stála za to. Ideální řešení Lukáš a Daniel nakonec našli doma - v České republice. Díky tomu v sobě každý jejich produkt spojuje nadčasový design s více než 100letou zkušeností s výrobou kůže. A co bylo tedy výsledkem celého procesu? První kožená peněženka s integrovaným pouzdrem na iPhone se značkou Danny P.

 • Značku FLP založil v roce 1893 Friedrich Leopold Popper a navázal tak na obuvnickou tradici své rodiny na Chrudimsku. Pouhé dva roky po založení se dočkal prestižního ocenění na mezinárodní výstavě v Londýně.

  Na přelomu 19. a 20. století se Popper inspiroval v USA a svou továrnu vybavil prvními stroji na výrobu obuvi. Firma měla nakročeno k tomu, aby se stala evropskou jedničkou, nicméně válka její další vývoj zastavila. Společnost F. L. Popper ale dokázala rychle obnovit výrobu a díky dobrému renomé z předválečného období si znovu brzy našla spokojenou klientelu. S dopady ekonomické krize a následné zhoršující se politické situace se společnost ještě dokázala vyrovnat, osudnou se pro ni stala až mnichovská zrada.

  S vědomím významného historického odkazu a hlubokou úctou k tradici se čeští podnikatelé v roce 2014 rozhodli pro obnovení respektovaného obuvnického klenotu, který společnost F. L. Popper vždy představovala a kvalitní rámové boty za skvělou cenu si tak dnes můžete dopřát i vy.

 • Místo, kde muž najde vše, co potřebuje, pohodlně v jednom prostoru a v té nejvyšší kvalitě. Takže se při nakupování může uvolnit a vychutnat si pocit péče a prostředí pánského salónu.

  S takovou myšlenkou byl tento pražský obchod se zaměřením na muže založen. Jeho tři majitelé cítili velký nedostatek v oblasti nabídky elegantních věcí pro muže na českém trhu a s podnikavostí sobě vlastní se rozhodli zakročit. Pokud našli dobrého dodavatele v zahraničí, začali zboží dovážet do Česka, když u některého zboží dodavatele nenašli, rozhodli se jej začít vyrábět pod vlastní značkou.

  A tak nyní pod značkou Gentleport najdete košile na míru, kožené brašny, ponožky, tkaničky, hedvábné zboží jako kravaty, motýlky nebo kapesníčky do saka a v neposlední řadě kovové manžetové knoflíčky. To vše té nejlepší kvality a s vysokým podílem ruční práce ve výrobě.

 • Gravelli

  Česká značka, která dala betonu duši. Vyrábí z něj totiž šperky, doplňky a dekor, přičemž věří, že je to výjimečný materiál se silným charakterem. Stejně jako lidé, kteří ho vyhledávají. U nás najdete designové manžetové knoflíčky Gravelli, které vás potěší, pokud jste milovníkem neotřelého minimalismu, ale dobře zvolíte, i pokud je zakoupíte jako dárek.

 • Hřebeny a kartáče Kent se mohou pyšnit nálepkou „Nejlepší hřebeny na světě“. Ruční výroba ve Velké Británii od roku 1777 je zárukou kvality, přesnosti a naprosté dokonalosti, proto jsou hřebeny a kartáče bez sebemenšího kompromisu. Za své výsledky společnost obdržela ocenění Royal Warrant a stala se tak dodavatelem i samotného královského dvora.

  Společnost založil před více než 200 lety William Kent a jedná se o jednu z nejstarších britských společností vůbec. Po šest generací tvořila historii této značky rodina Kentů. V roce 1932 po smrti posledního bratra z rodů Kentů se otěží firmy chopil pan Eric L.H Cosby, majitel Cosby Brushes Ltd. Od té doby firmě vládne rodina Cosbyů, která píše další dějiny těchto legendárních hřebenů a kartáčů.

 • Kartáče a doplňky k péči o boty francouzské značky La Cordonnerie Anglaise jsou vyrobeny z krásných tvrdých dřevin a nádherně zbarvené kůže. Toto příslušenství je odborníky po celém světě pokládáno za to nejlepší pro péči o obuv už od svého založení v roce 1885. Kartáče na boty s precizně vyřezanými dřevěnými rukojeťmi, leštící hadříky, jelenice a nazouváky, vše vyrobené s nejvyšší péčí a v precizní kvalitě. Značka také nabízí řadu cestovního náčiní na péči o boty a krémy, jejichž receptura je dotažena k dokonalosti francouzskými obuvnickými mistry.

 • Značku Marvis proslavily zubní pasty, které se v 70. letech poprvé objevily na trhu v dnes už kultovním obalu, který je pro ně tak charakteristický a více než pasty připomíná tuby s olejovými barvami. Od samého počátku Marvis experimentoval s inovativními a netradičními příchutěmi, které se na trhu téměř neobjevovaly a tuto filosofii v sobě nese Florentská značka až dodnes.

  Zubní pasty jsou vyráběné léty prověřenou, tradiční metodou, zaručující bohatou, jemnou texturu, díky které je chuť velmi intenzivní a osvěžující. Pasty účinně čistí a chrání zuby, pomáhají předcházet nejen zubnímu kazu, ale rovněž pomáhají chránit před tvorbou zubního kamene a plaku.

  O historii značky Marvis není známo mnoho detailů, ale první doložené záznamy o ní pocházejí z roku 1958, kdy byla oficiálně zaregistrovaná panem Earl Franco Cella di Rivara. První pasta Marvis byla určena kuřákům a proslavila se svými bělicími účinky a velmi intenzivní mátovou chutí.

  Coby téměř zapomenutou značku, zakoupila Marvis v roce 1997 společnost Ludovico Martelli S.r.l., která použila původní recepturu a po zakladateli převzala rovněž inovativní přístup při hledání nových příchutí past a dodnes klade velký důraz na propracovaný design všech produktů nesoucích název značky Marvis.

 • Mr. Natty, narozen jako Matt Raine, je vyhlášený, postaru vyučený a především výstřední londýnský holič, který měl tu čest a holil členy britské královské rodiny, rockové hvězdy i modely. Po dlouhou dobu byl rozladěn nedostatkem výstřednějších, zajímavých a kvalitních přípravků pro pány, proto se rozhodl s tím něco udělat.

  Péče o vousy, knír, vlasy i pokožku, to vše si vzal Mr. Natty společně s kreativním ředitelem z reklamy Mattem Brookem na starost a vytvořili moderní a prémiovou značku, kterou lze vystihnout slovem „dandy“. Mr. Nattyho si okamžitě oblíbili nejen dandyové z Londýna, členové královské rodiny, ale i gentlemani z celého světa.

  Výrobce pánské kosmetiky Mr. Natty zaujímá striktní postoj vůči krutosti na zvířatech, proto žádná kosmetika z jejich portfolia není testována na zvířatech.

 • Už od roku 1945 je Mühle synonymem přesnosti, dokonalého zpracování a ladného designu. Tato německá značka, která má kořeny i v českých Krušných horách, je jedním z předních světových výrobců klasických štětek a strojků na holení.

  Značka Mühle se může honosit titulem "rodinný podnik" již po třetí generaci, ale ani po tak dlouhé době se její majitelé nevzdali touhy vyrábět a zpracovávat věhlasné výrobky s citem i na tu nejjemnější práci, spojením německé preciznosti a tradičních hodnot se tak s Mühle stává holení jedinečným prožitkem.

 • Zakladatelé Native Union, John a Igor, měli vždy společnou vášeň pro dobrý design a kvalitní výrobky. Byli rozladěni masou plastových doplňků, která zaplavila trh s příslušenstvím pro mobilní telefony a rozhodli se zakročit se stylovou alternativou. Kombinací nejlepších materiálů a funkčního designu, Native Union představuje výrobky s osobností. Pro všechny, kteří mají rádi, když i kabely pro iPhone mají svůj styl.

 • OAK pochází z Berlína, z města s větší koncentrací vousatých mužů, než bylo v řecké mytologii. Na rozdíl od dnešních mužů ale Řekové z dávného Olympu věděli, jak pečovat o své vousy. OAK proto společně s holiči a hrdými vousáči učí a vyrábí produkty pro muže, kteří se rozhodli nosit své vousy, strniště a kníry s noblesní hrdostí.

  Němci z OAK se inspirovali tradičním světem starých „barbershopů“, míst skutečné mužskosti. Jejich záměrem je vytvářet vousaté přípravky, které jsou užitečné a hlavně snadno aplikovatelné. Vousy i tvář jsou rozdílné a jinak citlivé, proto OAK klade neskutečný důraz na výběr kvalitních a ojedinělých ingrediencí a materiálů. Tato značka se též může honosit tím, že všechny výrobky byly, jsou a budou vyrobeny pouze z přírodních surovin, které jsou náležitě certifikovány.

 • Značka OrbitKey je nutností pro každého vyznavače minimalismu. Kromě elegantního vzhledu totiž nabízí praktičnost a usnadnění Vašeho každodenního života. Tyto hodnoty vyznávají zakladatelé značky, Rex a Charles. Ti si dali za cíl vyřešit frustraci mnoha lidí z chrastících a neuspořádaných svazků klíčů a aby svůj nápad otestovali, představili ho na Kickstarteru, kde velmi rychle uspěli. Teď si můžete svůj OrbitKey pořídit i Vy a říci sbohem neuspořádaným klíčům!

 • Zakladatelé značky Leen a Bertus se začali učit pánskému stříhání už ve svých 14 letech. Oblíbili si toto řemeslo natolik, že později založili holičství v samém srdci Rotterdamu. Mnohaleté zkušenosti s klasickými pánskými střihy přivedlo dva přátele až k myšlence založit svou vlastní značku pomád, které by byly inspirovány historicky nejúspěšnějšími recepturami. Pomáda Reuzel v zelené plechovce je na bázi včelího vosku, je lepivá a dosáhnete s ní střední úrovně ztužení??. Tradiční “pomádová” vůně zde byla okořeněna o aroma peprmintu.

  Reuzel pomáda v červené plechovce je naopak na bázi vody a dosáhnete s ní vysokého lesku. Lehce se z vlasů vymývá, když ale chcete, drží jako lepidlo a vaše vlasy se s ní budou lesknout jako Cadillac, který je čerstvě po nalakování.

 • SA.AL&Co. je výsledkem snahy vytvořit skutečně dokonale účinnou kosmetiku pro muže. Tato značka sídlící ve Vídni vyrábí své skvělé produkty v Tyrolských Alpách a vrací se k tomu, co vždy fungovalo nejlépe - k přírodním ingrediencím, které jsou tím nejlepším základem pro jakoukoliv kosmetiku. Zaměření na dokonalou účinnost produktů, příjemné a nevtíravé vůně a nabídka, která uspokojí potřeby každého muže. Právě to dělá značku SA.AL&Co. výjimečnou. Když k tomu přidáte minimalistický design a hliníkové obaly, zapálení pro ekologii a 100% přírodní ingredience, láska je rázem na světě.

 • Znalci bot po celém světe se jistě shodnou na jediném - Saphir Médaille d'Or, držitel zlaté medaile pařížského mezinárodního veletrhu už od roku 1925, je nejkvalitnějším a nejznámějším výrobcem přípravků na péči o boty na světě.

  Různé druhy vosků – rostlinné, živočišné a minerální vosky, dokonce i norkový olej, to vše je součástí tajného receptu legendárních vosků na boty. Nezapomenutelnou a decentní vůni jim dodává borovicový terpentýn, kterou znalci a dlouholetí uživatelé těchto skvostů poznají i poslepu a věřte nám, že i vy si tuto vůni si přímo zamilujete. Luxusní značky jako Louis Vuitton, Burberry, Hermés nebo John Lobb doporučují a samy používají tuto francouzskou značku. Starejte se o své boty a věřte nám, ony se postarají o vás.

 • Holandská značka funkčních peněženek a pouzder Secrid věří, že změna je jedinou jistotou v životě. Mince a bankovky slouží lidstvu jako platidlo už po staletí. Technologický pokrok s sebou však přinesl vyspělé metody placení platebními kartami a ty volají po nové generaci inovativních peněženek. Takových, které ochrání vaše soukromí i peníze. Peněženky Secrid zvládají obojí, navíc se stylem a elegancí. V Secridu dbají na to, aby jejich peněženky byly útlé a skladné navenek, ale překvapivě prostorné uvnitř.

 • Na začátku bylo jen 100 $, odhodlání dělat ty nejlepší klobouky v Americe a šikovné ruce mladého Johna B. Stetsona. Psal se rok 1865 a poté, co tento mladý muž nakoupil kůže, všechny potřebné nástroje a pronajal si malou místnost jako dílnu, zrodila se Stetson Hat Company. Už o rok později jeho klobouková společnost byla na dobré cestě stát se synonymem pro kvalitu, trvanlivost, inovaci a krásu.

  I přesto, že jeho otce, taktéž kloboučníka, všichni považovali za líného a hamižného, mladému Johnovi se rodinnou pověst podařilo změnit a vybudovat tak jednu z nejznámějších amerických firem. Dnes Stetsonovy továrny sídlí v Garlandu v Texasu a klasický styl společně s prémiovou kvalitou jsou poznávacími znameními těchto skvělých klobouků i dnes. Stetson je neopominutelným standardem ve světě pokrývek hlavy. Ne nadarmo se říká "Stetson, it's not just a hat, it's the hat."

 • Legendární výrobce britské pánské luxusní kosmetiky Taylor of Old Bond Street byl založen v roce 1854 Jeremiahnem Taylorem. Pan Taylor začínal s holičstvím, které si otevřel v ulici Bond Street, přímo v samotném srdci módní londýnské čtvrti West End. Roku 1930 se přestěhovali do vyhlášené londýnské ulice Jermyn Street, kde se nachází nejlepší britské značky vyznávající původní řemeslo a techniky.

  Značka Taylor of Old Bond Street se může hrdě honosit titulem „rodinný podnik“, který i po tak dlouhé době vede další generace z rodu Taylorů. Naštěstí i potomci Jeremiahna pevně odmítají jakékoliv kompromisy na úkor kvality a i nadále používají čistě přírodní ingredience a jsou silně proti testování na zvířatech.

Zobrazeno 1 – 30 z 35 položek