Shavetta Swap 'n Shave od Timor

2 ks

TIMOR 936

4007445292041

Nový produkt

790 Kč

790 Kč za ks

Doprava nad 1000 Kč zdarma
Možnost produkt vyměnit a vrátit
Doručení už druhý den

Parametry

Značka Timor by Giesen & Forsthoff
Velikost 5/8"
Materiál Nerezová ocel
Typ Shavetta

Více informací

Krásná shavetta od německé firmy Giesen & Forsthoff. Je podobná břitvě, ale s tím rozdílem, že ji můžete použít i na klasické žiletky běžné délky i na dlouhé žiletky a tak vám odpadá starost o broušení břitvy a obtahování. Shavetta je vhodná obzvlášť pro ty, kteří si netroufají na břitvu. Shavetta má nerezovou rukojeť s matnou povrchovou úpravou a nerezový držák na žiletky s lesklým povrchem. Dodáváno v plastovém ochranném pouzdře, které navíc obsahuje plastovou vložku na dlouhé žiletky a 1 žiletku Timor. K shavette dáváme jedno balení žiletek Derby zdarma.

Použití: Klasickou žiletku přehněte v obalu po její délce na půl a zlomte. Obě poloviny pak můžete použit do shavetty.

ZDE najdete náš návod na precizní oholení.

O značce Timor by Giesen & Forsthoff

Už téměř 100 let je jméno Timor synonymem kvalitních ocelových břitev. Vyrobeno v ocelovém Solingenu v Německu. Timor ale není vyhlášen pouze v Německu, jméno této legendy znají i zruční holiči, světoví kadeřníci i manikérky a dodavatelé nejkvalitnějších ocelových nástrojů.

Na začátku roku 1923 Paul Giesen a jeho partner Eugen Forsthoff přesunuli výrobu do jejich nové továrny ve vyhlášené ulici Baumstrasse, která je srdcem samotné solingenské ocelové čtvrti. Nemohli si pro svůj sen vybrat lepší místo, dodnes zde firma Giesen & Forsthoff vyrábí legendární břitvy Timor.

Čepel je zpočátku kuta z ocelového prutu, potom je tepelně tvrzena tak, aby získala svůj ojedinělý tvar. Čepel poté prochází řadou procesů ručního broušení a zpracování. V této části vzniká finální podoba čepele, kterou předají nejzkušenějšímu mistrovi. Ten se s nejjemnější pečlivostí věnuje finálnímu dobroušení do ostrosti, díky které se z břitvy stává nestárnoucí klasika mokrého holení.