Bekovka Hatteras od Stetson (Hedvábí) Zobrazit větší

Bekovka Hatteras od Stetson (Hedvábí)

1 Položka

Upozornění: poslední kus skladem!

Nový produkt

2 590 Kč

2 590 Kč za ks

Doprava nad 1000 Kč zdarma
Možnost produkt vyměnit a vrátit
Doručení už druhý den

Parametry

Značka Stetson
Materiál 100 % hedvábí
Barva Hnědá
Materál podšívky 68% bavlna / 32% polyester
Sezóna Jaro / Léto
Druh Bekovka

Více informací

Elegantní hnědá bekovka typu Hatteras ze 100% hedvábí od proslulé americké značky Stetson. Kořeny vzniku bekovek se většinou hledají v severní středověké Anglii. Odsud se pak mimo Irska rozšířily do celého světa a mezi všechny sociální skupiny. Renesanci zažily jako pokrývka hlav dělníků, kteří pracovali v továrnách na počátku 20. století. Staly se ale součástí automobilové módy a díky tomu jejich popularita přetrvala. České slovo "bekovka" vychází ze jména čepičáře ve Vodičkově ulici v Praze Andrease Beka. Z pracovní čepice se bekovka stala doplňkem, který je dnes zcela akceptovatelný pro byznys i volný čas. Bekovka je čepka s nízkou korunou, která se svažuje směrem dopředu ke kšiltu, který je zcela integrován do střihu čepice.

Tabulka velikostí bekovek

O značce Stetson

Na začátku bylo jen 100 $, odhodlání dělat ty nejlepší klobouky v Americe a šikovné ruce mladého Johna B. Stetsona. Psal se rok 1865 a poté, co tento mladý muž nakoupil kůže, všechny potřebné nástroje a pronajal si malou místnost jako dílnu, zrodila se Stetson Hat Company. Už o rok později jeho klobouková společnost byla na dobré cestě stát se synonymem pro kvalitu, trvanlivost, inovaci a krásu.

I přesto, že jeho otce, taktéž kloboučníka, všichni považovali za líného a hamižného, mladému Johnovi se rodinnou pověst podařilo změnit a vybudovat tak jednu z nejznámějších amerických firem. Dnes Stetsonovy továrny sídlí v Garlandu v Texasu a klasický styl společně s prémiovou kvalitou jsou poznávacími znameními těchto skvělých klobouků i dnes. Stetson je neopominutelným standardem ve světě pokrývek hlavy. Ne nadarmo se říká "Stetson, it's not just a hat, it's the hat."