Neobyčejné příběhy našich značek

Zpět na ostatní články

Neobyčejné příběhy našich značek

Tusting

TUSTING je rodinná firma sídlící v samotném srdci anglického venkova Lavendon, kde již pátá generace rodu Tustingů vyrábí, činí a obchoduje s nejjemnější a nejkvalitnější kůží po dobu neuvěřitelných 130 let.

Proslulou dílnu založil v roce 1875 jeden z nejzkušenějších místních takzvaných rukodělných umělců a započal tak dlouholetou tradici pravého ručního kožedělného řemesla.

Kombinací bezchybných materiálů a rukou talentovaného týmu řemeslníků vznikají nezaměnitelné produkty, které spojují jedinečný charakter s nekompromisní kvalitou.

Uplynulo více než 20 let od doby, kdy byly vyrobeny první aktovky, kterými se hrdí majitelé pyšní do dnes. Stejně tak jako nábytek i kůže postupem věku získává ojedinělou patinu, která je důkazem cesty života.

Tusting nevnímá své zákazníky jako běžné klienty. Váží si jich jako vlastní rodiny.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Brady

Značka Brady Bags byla založena dvěma bratry v Birminghamu ve staré krásné Velké Británii už v roce 1887. Mezi jejich první díla patřila kožená pouzdra na zbraně, která si zamilovali lovci z celé planety a v průběhu let se jejich nabídka dokonce rozšířila o rybářské a lovecké tašky. Brady se takto stali světově proslulí jako tvůrci těch nejlepších kožených sportovních a loveckých tašek.

Jsme hrdí, že Vám můžeme přinést značku pánských tašek a obalů na iPhone, která dodržuje tradice, hodnoty a normy už déle než sto let. Brady nadále pokračuje v ruční tvorbě svých děl ve Walsallu v Anglii. Nejkvalitnější plátno (canvas), silné mosazné kování a anglická sedlářská useň dodávají taškám od Brady eleganci a odolnost.

Některá nejpopulárnější díla od Brady přetrvávají už 30 a 40 let. Můžete mít tak jistotu, že pánské doplňky od Brady si svůj styl zachovají i nadále. Ať už jste lovec, dobrodruh, rybář, fotograf nebo milovník kvality a estetiky, Brady musí být Vaší součástí.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

The Leather Satchel Co.

Rodinná firma The Leather Satchel Co. byla založena už v roce 1966 a je nejstarším výrobcem klasických kožených britských brašen (tzv. satchelů). Se sídlem v severozápadní části Anglie v hrabství Cheshire a s dílnou v Knowsley poblíž Liverpoolu, který je rodným městem Beatles, Vám pánské doplňky od Leather Satchel Co. přináší duši Anglie kamkoliv se vydáte na cestu.

Jejich kolekce přichází ve všech stylech a odstínech, které si vůbec dokážeme představit. To Vám zaručí velkou svobodu volby a najít pro sebe to, po čem toužíte. Nedílnou součástí těchto pánských kožených tašek je kouzlo spojení ruční výroby s umem těch nejlepších britských řemeslníků.

Některá nejpopulárnější díla od The Leather Satchel Co. se ani za poslední desetiletí nezměnila, proto si při pořízení pánské tašky od této pozoruhodné značky můžete být jisti, že její kouzlo přetrvá i další dekády.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Lost Kind

Dva bratři Stefan a Dan se v roce 2011 rozhodli jít za svou vášní a splnit si sen. Opustili své pozice v módním a designovém byznysu a pustili se do starého kožedělného řemesla – brašnářství... Takto vznikla společnost Lost Kind.

Mottem „… good things take time.“ déle než půl roku hledali tu nejlepší přírodně rostlinami vyčiněnou hovězí useň, která se stane hlavní součástí této mladé a přitom klasické značky. Bratři z Lost Kind jsou si kvalitou natolik jistí, že garantují doživotní opravy na všechny kožené doplňky a peněženky.

Právě prvotřídní materiály, doživotní záruka, pevná hovězí useň, vášeň a ruční výroba v srdci Anglie v Leicestershiru jsou vlastnosti, které vynesly Lost Kind na vrchol a my jsme hrdí, že Vám tuto značku můžeme přinést i do České republiky.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Taylor of Old Bond Street

Legendární výrobce britské pánské luxusní kosmetiky Taylor of Old Bond Street byl založen v roce 1854 Jeremiahnem Taylorem. Tato značka si okamžitě získala srdce britských gentlemanů a to nejen díky botanickým výtažkům, které se používají pro léčbu vlasů a pokožky.

Pan Taylor prvně začínal s holičstvím, které si otevřel v ulici Bond Street, přímo v samotném srdci módní londýnské čtvrti West End. Roku 1930 se přestěhovali do vyhlášené londýnské ulice Jermyn Street, kde se nachází nejlepší britské značky vyznávající původní řemeslo a techniky.

Značka Taylor of Old Bond Street se může hrdě honosit titulem „rodinný podnik“, který i po tak dlouhé době vede další generace z rodu Taylorů. Naštěstí i potomci Jeremiahna pevně odmítají jakékoliv kompromisy na úkor kvality a i nadále používají čistě přírodní ingredience a jsou silně proti testování na zvířatech.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

The Piccadilly Shaving Co.

Spojení znalostí, tradic, kvality, vášně a dědictví okolo St Jamese a Mayfair, to je přesně The Piccadilly Shaving Company. Dodavatelé jedné z nejlepší pánské kosmetiky už přes 25 let holí britské gentlemany.

Ze svého sídla z bývalých komor Piccadilly's Carlyne Gentlemen's Club nabízí přípravky na holení, které vznikají a jsou vždy osobně zkoušeny v domě Piccadilly v Londýně.

Holení s Piccadilly se pro Vás stane vášní a dokonalým prožitkem anglického způsobu holení.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Kent

Hřebeny a kartáče Kent se mohou pyšnit nálepkou „Nejlepší hřebeny na světě“. Ruční výroba ve Velké Británii od roku 1777 je zárukou kvality, přesnosti a naprosté dokonalosti, proto jsou hřebeny a kartáče té nejvyšší kvality bez sebemenšího kompromisu.

Společnost založil před více než 200 lety William Kent za vlády krále Jiřího III. a jedná se o jednu z nejstarších britských společností vůbec. Kent má čelní místo v dějinách kartáčů a hřebenů, za své výsledky společnost hrdě obdržela ocenění Royal Warrant a stala se tak dodavatelem i samotného královského dvora.

Po šest generací rodina Kentů tvořila historii této značky. V roce 1932 po smrti posledního bratra z rodů Kentů se otěží firmy chopil pan Eric L.H Cosby, majitel Cosby Brushes Ltd. Od té doby firmě vládne rodina Cosbyů, která píše další dějiny těchto legendárních hřebenů a kartáčů.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Bond & Knight

Bond & Knight jsou nezávislí britští designéři, kteří se zaměřují na ruční výrobu kožených unikátních tenkých a přesto pevných peněženek. Spojení přírodně činěné italské usně, ruční výroby a ojedinělého vintage designu minulého století vzniká jedinečné dílo.

Bond & Knight osobně vybírají jen tu nejkvalitnější italskou useň, ze které pak skládají peněženky... Ano, skládají.... Jejich výrobky neobsahují jediný šev nebo steh.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Blunt

Roku 1999 inženýr Greig Brebner vyšel z domu v Londýně v čase největší dopravní zácpy, kdy zrovna začaly z nebe padat kapky deště. V momentě, kdy se ale mrholení proměnilo v liják, desítky deštníků mířili svými špičkami přímo do jeho obličeje. Když zafoukal vítr a jeden z deštníků se obrátil na ruby, tak málem vypíchnul Greigovi obě oči.

Do doby, než se Greg posadil v kuchyni a začal dělat první návrhy, byla konstrukce deštníků stejná již od roku 1928. Stačil jediný závan větru nebo pár měsíců používání a mohli jste ho rovnou vyhodit.

Jakožto inženýr chtěl vytvořit deštník, který svými vlastnostmi překoná všechny ostatní. Greig se těšil na chvíli, kdy se bude moct vrátit domů a vyzkoušet svoji technologii proti silným Novozélandským větrům. Zlomí ho bouřka? Nezlomila… Tak vznikly deštníky Blunt.

Deštníky Blunt jsou výherci jedné z nejprestižnějších soutěží designu Red Dot Award 2014.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Mr. Natty

Mr. Natty (narozen jako Matt Raine) je vyhlášený, postaru vyučený a hlavně výstřední londýnský holič, který měl tu čest a holil členy britské královské rodiny, rockové hvězdy a modely. Po dlouhou dobu byl zklamán nedostatkem výstřednějších, zajímavějších a kvalitnějších přípravků pro pány... Proto se rozhodl s tím něco udělat... Něco změnit...

Péče o vousy, knír, vlasy, pokožku... To vše si vzal Mr. Natty společně s kreativním ředitelem Mattem Brookem na starost a vytvořili moderní a prémiovou značku, kterou lze vystihnout slovem „dandy“. Mr. Nattyho si okamžitě oblíbili nejen dandyové z Londýna, členové královské rodiny, ale také i gentlemani z celého světa.

Ve světě koluje tajemná legenda, která vypráví, že Mr. Natty své přípravky míchá pod stolem během obědové pauzy. Jestli tato legenda je pravdivá, to necháme na posouzení Vás.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Bellroy

Bellroy jsou nezávislí australští designéři a výrobci, kteří si jednoho dne řekli: „DOST NADITÝM PENĚŽENKÁM!“ a zaměřili se na ruční výrobu kožených ultra tenkých tenkých a přesto odolných peněženek. Spojení přírodně činěné usně, ruční výroby a dokonale funkčního designu vzniká dílo, které Vás bude provázet na cestě do práce, školy nebo na cestě za dobrodružstvím.

Bellroy si okamžitě získali srdce gentlemanů napříč celým světem, proto se s jejich peněženkami můžete potkat na australských plážích, britském venkově, v žijících metropolích Evropy a i na americkém kontinentě.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Mühle

Už od roku 1945 je Mühle synonymem přesnosti, dokonalého zpracování a ladného designu. Tato německá značka, která má kořeny i v České republice a to v Krušných horách, je jedním z předních světových výrobců klasických štětek a strojků na holení.

Značka Mühle se může honosit titulem „rodinný podnik“ již po třetí generaci. Ani po tak dlouhé době se majitelé značky nevzdali touhy vyrábět a zpracovávat věhlasné výrobky s citem i na tu nejjemnější práci.

Spojením německé preciznosti a tradičních hodnot se z holení s Mühle stává jedinečným prožitkem.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

OAK

OAK z Berlína, z města s více vousatými muži než bylo v řecké mytologii. Na rozdíl od dnešních mužů, Řekové z dávného Olympu věděli, jak pečovat o své vousy. OAK proto společně s holiči a hrdými vousáči učí a vyrábí produkty pro muže, kteří se rozhodli nosit své vousy, strniště a kníry s noblesní hrdostí.

Němci z OAK se inspirovali tradičním světem starých „barbershopů“, místa skutečné mužskosti. Jejich záměrem je vytvářet vousaté přípravky, které jsou užitečné a hlavně snadno aplikovatelné. Vousy i tvář jsou rozdílné a citlivé, proto OAK klade neskutečný důraz na výběr kvalitních a ojedinělých ingrediencí a materiálů. Tato značka se též může honosit, že všechny výrobky byly, jsou a budou vyrobeny s přírodních surovin, které jsou náležitě certifikovány.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

The Brighton Beard Company

The Brighton Beard Company byla založena v přímořském městečku Brighton, tato rebelská anglická značka vystihuje styl a ducha vousatého životního stylu. Brighton Beard Společnost byla založena v roce 2013 životními partnery Lloydem a Jessicou, kteří chtěli vytvořit širokou škálu přípravků na vousy pro nejen městské vousáče, aby své vousy a kníry mohli nosit s hrdostí a noblesí.

Lloyd se pyšnil neudržovaným plnovousem, ale jeho šéf si z něj utahoval a „nutil“ ho oholit. Lloyd se nechtěl vzdát bez boje. Přibral k sobě svou životní lásku a partnerku Jessicu, která se usilovně snažila najít zaměstnání. Společně založili The Brighton Beard Company a vytvořili rebelské vousací produkty, které zkrotily Lloydův plnovous. A jak se říká v pohádkách - Lloyd a jeho vousy žili šťastně až do smrti.

Kombinací kvalitní ruční práce a 100% přírodních složek, The Brighton Beard Company vyrábí produkty inspirované a pojmenované po místních nebezpečných pašerácích z oblasti East Sussex.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Timor od Giesen & Forsthoff

Už téměř 100 let je jméno Timor synonymem kvalitních ocelových břitev. Vyrobeno v ocelovém Solingenu v Německu. Timor není ale znám pouze v Německu, jméno této legendy znají i zruční holiči, světoví kadeřníci i manikérky a dodavatelé nejkvalitnějších ocelových nástrojů.

Na začátku roku 1923 Paul Giesen a jeho partner Eugen Forsthoff přesunuli výrobu do jejich nové továrny ve vyhlášené ulici Baumstrasse, která je srdcem samotné Solingenské ocelové čtvrti. Nemohli si pro svůj sen vybrat lepší místo. Dnes i zde firma Giesen & Forsthoff nadále vyrábí legendární břitvy Timor.

Čepel je zpočátku kuta z ocelového prutu. Ta je potom tepelně tvrzena tak, aby získala svůj ojedinělý tvar. Čepel poté prochází řadou procesů ručního broušení a zpracování. V této části vzniká finální podoba čepele, kterou předají nejzkušenějšímu mistrovi. Ten se s nejjemnější pečlivostí věnuje finálnímu dobroušení do ostrosti, díky které se z břitvy stává nestárnoucí klasika mokrého holení.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Saphir Médaille d'Or

Znalci bot po celém světe, se jistě shodnou na jediném - Saphir Médaille d'Or, držitel zlaté medaile pařížského mezinárodního veletrhu už od roku 1925, je nejkvalitnějším a nejznámějším výrobcem přípravků na péči o boty na světě.

Různé druhy vosků – rostlinné, živočišné a minerální vosky, dokonce i norkový olej, to vše je součástí tajného receptu legendárních vosků na boty. Nezapomenutelnou a decentní vůni jim dodává borovicový terpentýn, kterou znalci a dlouholetí uživatelé těchto skvostů poznají i poslepu. Věřte nám, tuto vůni si přímo zamilujete.

Víte, co mají společného luxusní značky jako Louis Vuitton, Burberry, Hermés nebo John Lobb kromě astronomické ceny? Péči o boty Saphir. I takto vyhlášené značky doporučují a samy používají tuto francouzskou věhlasnou značku na péči o boty.

Starejte se o své boty a věřte nám, oni se postarají o Vás.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

Carthusia

Dějiny vyprávějí, že v roce 1380 byl otec kartuziánského kláštera svatého Jakuba zaskočen neočekávanou návštěvou královny Johanky z Anjou. Nechtěl královnu urazit, proto musel na poslední chvíli sehnat nějaký dar. Na její počest vybral kytici těch nejkrásnějších květin na celém ostrově. Po třech dnech, co kytice ležela ve stejné váze s vodou, se je otec rozhodl už vyhodit. Náhle ale neznámá vůně upoutala jeho pozornost, neváhal a obrátil se na nejzkušenějšího alchymistu v klášteře, který vystopoval původ vůně…

…A z vody vznikl první parfém….

V Charterhousu se později v roce 1948 našel vzorec starých parfému. Po získání povolení od papeže a pomocí chemika z Piemontu v severní Itálii vznikla nejmenší laboratoř na výrobu parfémů na světě, která se nazývá „Carthusie“.

Dnes Carthusie uvádí do praxe své staleté znalosti s cílem rozvíjet kulturu svých unikátních parfémů. Za takto dlouhou dobu Carthusie zdokonalila své tradiční umění a i na dále všechny parfémy vznikají ruční výrobou, která je nedílnou součástí alchymie těch nejčistších a emocí drásajících parfémů.

Symbolem Carthusie se stala nádherná kresba v secesním stylu, která byla vytvořena v roce 1948 malířem Mario Laboccetem. Dílo vykresluje „sirénu květiny“, která přináší surrealistické a mytologické krajiny dědictví Capri ve spojení umění a přírody ve všech jejich formách.

Na naše portfolio výrobků této značky se můžete podívat zde.

 

 

MGU4YWM0Nm